Forum Forum Ford Mondeo MK2 - Wszystko o FORD MONDEO MK2 ZAPRASZAMY :) Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
MKII Niesprawny licznik

Odpowiedz do tematu    Forum Forum Ford Mondeo MK2 - Wszystko o FORD MONDEO MK2 ZAPRASZAMY :) Strona Główna » Forum techniczne Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
MKII Niesprawny licznik
Autor Wiadomość
vasqezo
Nowy na forum

Post MKII Niesprawny licznik Odpowiedz z cytatem
Witam. Smile
Może ktoś miał podobny problem i wie co zrobić. Prędkościomierz działa ok, ale licznik kilometrów zatrzymał się i ani rusz. Nie działa również licznik dzienny. Mój Mondek to 1.8 TD 1998r. nie wiem czy to ma napęd na linkę, czy jakiś elektryczny. Zanim go rozbiorę, może ktoś podpowie mi coś w tej sprawie. Smile
Pozdro....
Nie Lut 15, 2009 22:09 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Nie Lut 15, 2009 22:09
Andrzej10
Zaawansowany Forumowicz

Post Odpowiedz z cytatem
Elektryczny. Zapewne był kręcony przez jakiegoś "fachofca" i dlatego tak jest zapewne zniszczony mechanizm do wymiany cały licznik. Pasuje tylko z trocznika a nawet po miesiącu trzeba szukać zwłaszcza ze to 98

Nie Lut 15, 2009 23:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vasqezo
Nowy na forum

Post Odpowiedz z cytatem
Rozebrałem ten licznik.
Co za prostota konstrukcji, dająca niestety cwaniakom łatwość manipulacji stanem licznika Sad
Okazało się, że na trzecim (od lewej) krążku cyferblatu był jakiś wystający plastikowy cycek (prawdopodobnie wada przy produkcji) i ten wystający cycek przy wchodzeniu licznika na 100000 zablokował cały cyferblat. Obciąłem to delikatnie nożykiem do tapet i teraz wszystko śmiga normalnie. Very Happy
Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam Wink
Sro Mar 11, 2009 19:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vasqezo
Nowy na forum

Post Odpowiedz z cytatem
Rozebrałem ten licznik.
Co za prostota konstrukcji, dająca niestety cwaniakom łatwość manipulacji stanem licznika Sad
Okazało się, że na trzecim (od lewej) krążku cyferblatu był jakiś wystający plastikowy cycek (prawdopodobnie wada przy produkcji) i ten wystający cycek przy wchodzeniu licznika na 100000 zablokował cały cyferblat. Obciąłem to delikatnie nożykiem do tapet i teraz wszystko śmiga normalnie. Very Happy
Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam Wink
Sro Mar 11, 2009 19:05 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Sro Mar 11, 2009 19:05
Odpowiedz do tematu    Forum Forum Ford Mondeo MK2 - Wszystko o FORD MONDEO MK2 ZAPRASZAMY :) Strona Główna » Forum techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: